SR732BTTDR220F
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
SR732BTTDR220F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 220 mΩ 1 % 330 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)1.58 V
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Length3.2 mm
Width1.6 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Resistance220 mΩ
Power Rating330 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Height600 µm
PackagingReel
Voltage Rating1.81 V
Depth1.6 mm